קבלת עובדים ובחירת מקצוע
Image Alt

קבלת עובדים ובחירת מקצוע

סקר עולמי קובע: יותר מ-80% מהאנשים ברחבי העולם אינם מרוצים מהמקצוע שבו הם עובדים. 65% מהאנשים בעולם אינם מתאימים למקצוע בו הם עוסקים.

מעסיקים רבים מתרשמים מהמועמדים לעבודה בעסק מפגישת הכרות וראיון אישי. ראיון יכול להטעות גם לחיוב וכמובן גם לשלילה. הנתונים הנראים לעין אינם משקפים את המהלכים הרגשיים שיניפו או יבלמו את העובד משך הזמן. חברות שמעסיקות עשרות עובדים מדווחות על הפסדים גדולים בגלל לבחירת עובדים מוטעית ובמיוחד כאשר מדובר בבחירת מנהלים. האבחון הגרפולוגי התעסוקתי מעלה את הסיכויים לדייק למטרה.
למצוא את העובד המתאים והנכון, שירתם לחברה מתוך התלהבות ויוזמה ויאפשר לחברה לצמוח עם הזמן.
האבחון מצביע על הכישורים והיכולות האישיות ומכוון אותם לסגנון האישיות של האדם ובכך מעלה את רמת האפשרות לבחור מקצוע תואם שיאפשר לאדם להצליח בעבודתו ולאהוב את מה שהוא עושה.

שלמה עבר בחברת הייטק גדולה כאיש מכירות. המכירות לא בדיוק הצליחו והוא מצא את עצמו תוך תקופה קצרה לא אפקטיבי לחברה ומאוכזב מעצמו מאד. כיוון שעבדתי כיועצת חיצונית לחברה, התבקשתי לתת לחברה חוות דעת בנושא. הופתעתי מאד לגלות עד כמה שלמה אינו נמצא במקום הנכון לו ולחברה המעסיקה. שניהם יצאו מופסדים.
המלצתי לו ללמוד הנדסת תוכנה. הוא סיים את הלימודים בהצלחה וכיום הוא מתכנת בכיר, ראש צוות באחת מחברות ההייטק הגדולות בישראל.
*****

דני היה מזכיר במשרד עורכי דין משך שנים.
באחד הימים הוא פנה אלי בשאלה הידועה: מתאים לי ללמוד מקצוע? כדאי לעזוב את מקום העבודה הקבוע?
כתב ידו של דני לימד על ראש ממולח וחריף ואישיות פעילה ונמרצת.
בקיצור, עו"ד ממולח יושב לו בכיסא המזכיר מריר ומתוסכל.

דני החל בלימוד תואר למשפטים ובסיומו הצטרף למשרד עו"ד.