שלום בית וזוגיות
Image Alt

שלום בית וזוגיות

הזוג הזה לא מסתדר! הם ממש לא מתאימים! כ"כ הרבה פעמים אני שומעת את המשפטים האלה. אין כמעט זוג שלא יכול להסתדר, ישנן בעיות וצריכים להבין מה גורם להן ומה בעצם מתרחש מתחת לפני השטח. כ"כ מהר אנשים משתכנעים שהבעיות בין בני הזוג קשות ואינן ניתנות לפיתרון, כ"כ בקלות מונפת חרב הגרושין מעל ראשם של זוגות רבים כמעט לחינם.

הגרפולוגיה היא אולי הכלי העמוק ביותר שצירופי נתונים מסוגלת לפתור את כתב החידה. היא פותחת את הקלפים וחושפת את המציאות המתרחשת גם בתוך הלב
באופן שהיא מסוגלת לראות את סוד הפלונטר ולהבין באיזה שפה ובאיזו דרך ניתן לגשר בין בני הזוג והתוצאות הרבות גדולות ומרגשות.

באחד הימים התקשרה אישה אמא לתשעה ילדים, אנחנו עומדים להתגרש זה כבר ידוע למשפחות- אמרה.
בכל זאת ברגע האחרון החלטתי לעשות אבחון גרפולוגי ואין לי מושג מה זה כבר יכול לעזור.
היא ספרה משך חצי שעה כמה בעלה לא בסדר, הקשבתי אבל לא ממש.
כתב היד ידבר בפני עצמו, הסיפורים הם תמונה חיצונית ולא אובייקטיבית.
הגיעו כתבי היד במייל, אני מתחילה לעבוד ומגלה לתדהמתי שהסיפור הפוך לגמרי, מדובר באישה מלאת דרישות, טענות וביקורת.
בבעל מיואש, מרגיש לא במקום ומד מאד מאוכזב. סיימתי לכתוב את חוות הדעת והתקשרתי אליה. שיחה ארוכה הדרכה טלפונית ובמילים אחרות אמרתי לה:
עכשיו את עושה שינוי מהפכני, יש לך בעל מקסים חכם ונחמד.
השתקת אותו בכח ולא נתת לו מענה. ירדנו לפרטי פרטים בהם אני מסבירה לה באיזו דרך לגשת אליו ובאיזה אופן לחזק אותו וכמובן את הקשר.
חלפו שלושה שבועות בלבד ואני מקבלת טלפון. "זהו, נסגר תיק הגרושין. אנחנו מאד אוהבים ומסתדרים מצויין, הצלת אותנו. אין לנו מילים להודות לך."

****
לפני זמן מה הגיעה אלי אישה, בעלה לא מתייחס אליה והיא כבר לא מסוגלת יותר. אבחנתי את כתבי היד של שניהם וקראתי להם אלי לשיחה.
הוא פתח והסביר כמה היא לא בסדר ואני לעומתו הראתי לו בכתב ידו כיצד הוא מתנהג. הזוג היה כבר אצל אין ספור יועצים ואפילו גרפולוגים.
הפעם הוא ישב מולי ופתאום בניגוד לכל הציפיות, הרכין קצת את הראש ואמר: "נכון את צודקת אני לא בסדר! אני הולך להשתנות ולתקן הכל, לא הבנתי עד עכשיו שאני לא בסדר, עכשיו אני מבין!"

הזוג עבר מהפך מהקצה לקצה. חודש לאחר הביקור הגיעה אלי משלוח ענק של פרחים בצרוף מכתב תודה.